Živě

Pochybnosti vystřídala úleva. Nejsem tak špatný, ulevilo se trenérovi

5. srpna 2021 15:17

Dvě stě pět vteřin stačilo, aby o sobě začal pochybovat. Přesně tolik času potřeboval kajakář Josef Dostál, aby zdolal v Tokiu na olympijských hrách trať závodu na 1000 metrů. Jenže místo zlata skončil pátý. A trenér Karel Leština se začal užírat otázkami, zda příprava proběhla správně. Po bronzovém finiši deblkajaku si trenér ulevil.

 

Profimedia.cz

„Medaile přestavuje i pro mě úlevu. Po singlu, který se moc nepovedl, mě přepadla nejistota. Začal jsem si klást otázky, jestli jsme udělali všechno správně. V tréninku, z hlediska načasování formy," přiznával Karel Leština, když jeho svěřenci kráčeli směrem ke stupňům vítězů, aby převzali bronzové medaile. „Ve čtvrtek při deblu se ukázalo, že to asi tak špatné nebylo a špatně jsme se nechystali. Medaile je satisfakcí, Nejsem tak úplně špatný trenér," usmál se Leština a přiznával: „Hodně jsem si radostí zakřičel."

Leština už před cestou do Tokia tušil, že deblkajak není bez šance na medaili. „Při světovém poháru v Szegedu skončili kluci těsně druzí za vítěznou německou posádkou a Pepa tehdy rovněž v singlu nezaostal o moc za vítězným Němcem. Takže jsem věděl, že mají šanci v Tokiu vybojovat medaili. Jenže Pepu pochopitelně singl poznamenal," připomínal Leština zklamání Dostála v podobě pátého místa.

Obrovi se z emocí klepaly ruce, tak pomohla sestra

Nicméně před finále pořád cítil napětí. „Po několika dlouhých letech se jelo semifinále a finále v jeden den, což je hodně nezvyklé. A k tomu jeli kluci z první dráhy vedle Bělorusů, kteří rozhodně nejsou top posádkou, za níž je šance se svézt na vlně. Museli jet svoje tempo od začátku do konce," vyzdvihl výkon Dostála se Šloufem trenér Leština.

Josef Dostál se sestrou Annou po zisku bronzové medaile z deblkajaku.

Radek Malina, Právo

A ocenil přístup olympijského debutanta Šloufa. „Radek dokáže Pepu akceptovat coby singlíře a nesnaží se na úkor singla prosazovat debla. Nejdřív počká, až si Pepa udělá to svoje na singlu. V tomhle je Radek pokorný," vyzdvihl Leština.

Radek Malina (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..