Živě

A další nakažený. Český cyklista má po olympijském závodě

22. července 2021 18:28 - Tokio/Praha

Cyklista Michal Schlegel je šestým členem výpravy a čtvrtým českým sportovcem, který byl pozitivně testován na covid-19, a přijde o sobotní závod. Také on do Tokia přiletěl speciálem z Prahy minulý čtvrtek.

 

Profimedia.cz

Šestadvacetiletý Schlegel se po příletu spolu se svými kolegy Michaelem Kukrlem a Terezou Neumanovou přesunul z Tokia do zhruba 150 kilometrů vzdáleného Izu, které je centrem cyklistických soutěží. Tam se k nim připojila i jednička týmu Zdeněk Štybar, jenž cestoval přímo ze soustředění na Mallorce.

Nyní je Schlegel, jehož měla čekat olympijská premiéra, zpět v Izu v hotelu pro silniční cyklisty v izolaci. Naopak do Tokia jeli na další testování Kukrle s Neumanovou, Štybar mohl zůstat v dějišti cyklistických soutěží.

Nakažený lékař z české výpravy promluvil! Proč se nechtěl očkovat?

Už před Schlegelem měli pozitivní test postupně lékař tenistů Vlastimil Voráček, plážový volejbalista Ondřej Perušič, trenér beachvolejbalistek Simon Nausch, stolní tenista Pavel Širuček a plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková. Česko tak zatím potkalo jasně nejvíc pozitivních případů na hrách, které budou v pátek slavnostně zahájeny.

NADĚJE PRO TOKIO 2021

Český olympijský výbor zřídil vyšetřovací komisi, která má prověřit šíření nemoci na palubě speciálu, své vyšetřování plánuje spustit i ministerstvo zdravotnictví.

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..