Živě

Australští sportovci před opuštěním olympijské vesnice poničili pokoje

3. srpna 2021 22:54 - Tokio

Odjezd části australských olympioniků z Tokia byl zřejmě dost divoký. Před opuštěním olympijské vesnice podle agentury Reuters poničili své pokoje. Rozbili postele vyrobené z kartonu a udělali pěstí díru do zdi. Někteří sportovci pak tropili výtržnosti na palubě letadla.

 

Issei Kato, Reuters

Podle šéf australské výpravy Iana Chestermana sportovcům za poničení vybavení v olympijské vesnici žádný postih nehrozí. "Pár mladých lidí udělalo chybu, opustili pokoje ve stavu, který je nepřijatelný," řekl Chesterman. Dodal však, že škoda je malá a že rozbít lepenkovou postel není zrovna obtížné. "Pokoje rozhodně nebyly zcela zdemolovány."

Totožnost olympioniků neuvedl, stejně jako to, v jakém sportu reprezentovali. V letadle se pak nepřístojně chovali fotbalisté a ragbisté, jejichž národní federace se tím budou zabývat.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..