Rubriky:

Atletika

To není možné! Šokující světový rekord otřásl atletikou. Ale jen na chvíli

10. července 2020 08:59 - Curych/Praha

Vypadalo to na prvotřídní senzaci. Světový rekord Usaina Bolta na dvoustovku 19,19 sekundy i v silném protivětru doslova poslal na smetiště dějin. Sprinter Noah Lyles proběhl cílem a časomíra ukazovala neuvěřitelný čas 18,90. Jenže vše nakonec bylo trochu jinak.

 

Profimedia.cz

Slavný curyšský atletický mítink Weltkalsse kvůli koronavirové pandemii nešlo v klasickém formátu uspořádat, a tak organizátoři připravili alespoň náhradní exhibiční klání s názvem Inspiration Games, které se konalo současně na sedmi stadionech a třech kontinentech.

Ambiciozní projekt měl díky moderním technologiím přenést alespoň virtuálně zápolení z celého světa do jednoho centra v Curychu.

Ale jak se ukázalo, i v době špičkové techniky se mohou stát naprosto neuvěřitelné přešlapy.

Hejnovou na Inspiration Games zbrzdil déšť, doběhla třetí

Lylesův čas z floridského Bradentonu pochopitelně vzbudil obrovský rozruch, záhy se ale ukázalo, že zbytečný. Dvojnásobný mistr světa totiž vinou omylu startéra vyběhl z bližší startovní čáry. A absolvoval tak pouhých 185 metrů.

„To nemůže být správně, to nemůže být správně," divil se komentátor přenosu bezprostředně po doběhu. A měl pravdu.

Vítězem klání se tak nakonec stal Francouz Christophe Lemaitre, který běžel v Curychu, a zaznamenal mnohem „obyčejnější" čas 20,65.

roj, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.