Rubriky:

Atletika

Semenyaová chystá miliónové žaloby na atletickou federaci a národní svaz

28. prosince 2009 17:37 - JOHANNESBURG

Jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová hodlá zažalovat Mezinárodní atletickou federaci (IAAF) a národní atletický svaz (ASA) za to, jak se obě organizace postavily ke spekulacím o jejím pohlaví. Jak informuje server www.insidethegames.biz, bude osmnáctiletá atletka požadovat 120 miliónů dolarů od IAAF a 18 miliónů dolarů od ASA.

 

Anja Niedringhaus, ČTK/AP

Semenyaová vyčítá IAAF, že během mistrovství světa v Berlíně pronikly do médií informace, že panují pochybnosti o jejím pohlaví. Navíc může být mezinárodní federace zodpovědná i za to, že některá média přinesla nepotvrzené zprávy, že testy u Semenyaové odhalily, že je hermafrodit.

Prezident ASA Leonard Chuene zase přiznal, že věděl o nejasnostech ohledně pohlaví talentované běžkyně a ještě před její cestou do Německa ji nechal otestovat.

Překvapivá mistryně světa z Berlína si už najala právníka Grega Notta z agentury Dewey & LeBoeuf, jenž například loni "porazil" IAAF ve sporu o to, zda má handicapovaný atlet Oscar Pistorius právo startovat na olympijských hrách.

"Snad se IAAF z tohoto případu poučila. Těšíme se na spolupráci a doufáme ve spravedlivý výsledek pro slečnu Semenyaovou. Svět se bude dívat," uvedl Jeffrey Kessler, šéf Dewey & LeBoeuf.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika