Rubriky:

Atletika

Nejlepší český oštěpař Vadlejch kvůli ramenu ukončil sezonu

26. srpna 2020 14:52 - Ostrava

Nejlepší český oštěpař Jakub Vadlejch kvůli problémům s pravým ramenem ukončil sezonu. V rozhovoru s novináři po dnešní tiskové konferenci se o tom zmínil jeho trenér Jan Železný. Znamená to, že vicemistr světa z roku 2017 nebude závodit ani na zářijové Zlaté tretře, kde měl být jednou z domácích hvězd.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vadlejch v sezoně poznamenané koronavirem absolvoval jen dva starty. Byl u zahájení domácí atletické sezony v Kladně, kde bezprostředně po uvolnění vládních omezení 1. června hodil 84,31 metru. O týden později pak výkonem 83,78 vyhrál Memoriál Josefa Odložila v Praze.

Kvůli bolavému ramenu odhodové pravé ruky vynechal na začátku srpna mistrovství republiky v Plzni a nakonec se rozhodl ukončit sezonu. Potřebuje se zotavit před přípravou na příští rok, kdy by se měly uskutečnit odložené olympijské hry v Tokiu.

Železný se o Tretru bál. Chtěl jsem ji co nejdřív, aby nám ji nezrušili úplně

Vadlejch má jako jeden ze čtyř českých reprezentantů z loňska splněný olympijský limit mezinárodní federace, ale domácí svaz zatím nezveřejnil nová kritéria pro potvrzení nominace.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.