Rubriky:

Atletika

Bahrajnský vytrvalec Chání má distanc za doping a vrátí zlato

17. září 2020 17:24 - Monte Carlo/Praha

Čtyřletý zákaz startů za doping dostal bahrajnský běžec Hassan Chání. Jednotka pro bezúhonnost atletiky marockému rodákovi kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu navíc odebrala zlatou medaili ze závodu na 10 000 metrů z předloňských Asijských her. Chání přišel také o stříbro z loňského mistrovství Asie ve stejné disciplíně. Distanc mu vyprší v březnu roku 2024, kdy mu bude 35 let.

 

Profimedia.cz

Chání je dalším bahrajnským atletem, který byl v poslední době potrestán za doping. Loni obdržela čtyřletý distanc bývalá halová mistryně světa v běhu na 400 metrů Kemi Adekoyaová, letos v březnu dostala stejný trest olympijská vítězka na 3000 metrů překážek a bývalá světová rekordmanka Ruth Jebetová.

Od června má zastavenou činnost mistryně světa v běhu na 400 metrů Salva Ajd Násirová, jejíž případ ještě není uzavřen.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.