Rubriky:

Atletika

Mistryně světa v běhu do vrchu má dvouletý distanc za doping

12. února 2011 11:14 - ŘÍM

Italská vytrvalkyně Elisa Descová byla potrestána dvouletým zákazem za pozitivní dopingový test. Mistryně světa v běhu do vrchu odevzdala krátce po svém předloňském triumfu vzorek, ve kterém byly nalezeny stopy po nové generaci krevního dopingu CERA.

Po delším vyšetřování jí italský antidopingový soud udělil trest až nyní, navíc musí atletka zaplatit 6000 eur (145 000 korun) za náklad na řízení. Descová se může do dalších závodů přihlásit už na konci srpna 2012, neboť velkou část trestu už si odpykala.

Titul mistryně světa za rok 2009 připadl její krajance Valentině Belottiové, česká vytrvalkyně Anna Pichrtová se ve výsledcích posunula ze šesté na pátou příčku.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.