Sluníčko mám rád, ale tohle bylo peklo, hlásil výškař Bába. Ve výhni hladce postoupil

30. srpna 2011 07:13

Nebe bez mráčku, pražící slunce. V takových podmínkách absolvovali výškaři svoji kvalifikaci na mistrovství světa v Tegu a Jaroslav Bába se s velkým vedrem srovnal parádně. Skočil kvalifikační limit 231 centimetrů, i když by mu stačilo i zdolaných 228 na první pokus, a zaskáče si ve čtvrtečním souboji o medaile.

 

Phil Noble, Reuters

Jak jste teplé počasí snášel?

Bylo to hrozné, docela peklo, ale měli jsme v sektoru připraveny sudy s ledem a studenou vodou, tak jsem si vždycky namočil ručník. Snažil jsem se odpočívat a zůstávat ve stínu.

Musel to být pro vás nezvyk, letos jste toho naskákal víc v dešti…

Ale mně tohle vyhovuje, mám rád sluníčko, ne pod mrakem, i když tohle bylo opravdu peklo. Na finále se těším, bude večer, tak zregeneruju.

Jak strávíte den volna?

Před kvalifikací jsem měl takový na prd spánek, tak se hlavně potřebuju dobře vyspat. Naštěstí tohle bylo poslední vstávání, budík jsem měl na 6:10, na to zrovna nejsem. Na finále budu odpočinutý.

Špatně jste spal kvůli předzávodní nervozitě?

Možná i trochu jo, to podvědomí neovlivníte. Usnul jsem asi ve tři čtvrtě na jednu, pět hodin spánku, nic moc.

Ukázala vám kvalifikace, jak vysoko tady můžete skočit?

Letošňák (232 cm – pozn. red.) bych určitě skočit měl. Chci útočit na medaili a na ni bude třeba 234 nebo 235.

V kvalifikaci se skákalo poměrně vysoko, překvapilo vás to?

Docela jo. I když jsem tušil, že se tu skáče dobře, hodně klukům to lítalo vysoko. O to otevřenější bude finále.

I vám se tu skáče dobře?

Ale jo, povrch je rychlý, posunul jsem si rozběh asi o třičtvrtě metru dozadu, takže se dobře běhá. Až jsem měl problém to u těch 231 ukočírovat, povedlo se to až na třetí pokus. Aspoň jsem si to osahal na finále.

Michal Osoba (Tegu), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.