Rubriky:

Atletika

Překážkářka McNealová má pozastavenou závodní činnost

14. ledna 2021 16:51 - Monte Carlo

Olympijská vítězka v běhu na 100 metrů překážek Brianna Rollinsová-McNealová má předběžně zastavenou činnost kvůli porušení dopingových pravidel. Oznámila to dnes Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU).

 

Dylan Martinez, Reuters

Devětadvacetiletá atletka, jež triumfovala na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro a má i titul mistryně světa z roku 2013, je podle vyjádření AIU obviněna z neoprávněného zasahování do procesu získávání výsledků.

Bližší podrobnosti ale zástupci organizace neuvedli. Podle dopingového kodexu se může závodník takového prohřešku dopustit například manipulací s identifikačními čísly na formuláři o dopingové kontrole během testování.

Dálkařský šampion Manyonga má pozastavenou činnost

Rollinsová-McNealová už měla v minulosti problémy kvůli porušení pravidel o hlášení pobytu. Během roku 2016 po zisku olympijského zlata nebyla třikrát za sebou zastižena k testování a dostala roční zákaz startů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.