Rubriky:

Atletika

Bolt dovedl jamajskou štafetu k titulu na Hrách Commonwealthu

2. srpna 2014 23:01 - Glasgow

Usain Bolt dovedl jamajskou sprinterskou štafetu k titulu na Hrách Commonwealthu. Světový rekordman jako finišman proběhl cílem v čase 37,58 sekundy, čímž Jamajčané stanovili nový rekord her a letošní světové maximum. Šlo o 15. nejrychlejší běh v historii, světový rekord Jamajčanů z londýnské olympiády má hodnotu 36,84.

 

Frank Augstein, ČTK/AP

Šestinásobný olympijský vítěz slaví úspěšný návrat na dráhu po vleklých zdravotních problémech, jeho prvním startem v sezóně byl páteční rozběh štafety. Ve finále mu na začátek cílové rovinky donesli kolík postupně Jason Livermore, Kemar Bailey-Cole a Nickel Ashmeade. Bolt na posledním úseku jasně utekl Angličanovi Dannymu Talbotovi, který doběhl druhý v čase 38,02, o dalších osm setin pomalejší byli běžci Trinidadu a Tobaga.

Bolt měl pauzu kvůli březnové operaci levé nohy a potížím s kolenem, s přípravou začal až na konci dubna. Vstup do sezóny opakovaně odkládal, což se dotklo i Zlaté tretry v Ostravě.

Příliš závodit nebude ani ve zbytku sezóny; v plánu má 17. srpna stovku při exhibici na proslulé pláži Copacabana v Riu de Janeiro, v závěru srpna ho pak čeká mítink ve Varšavě (23. srpna) a Diamantová liga v Curychu (27. srpna).

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.