Rubriky:

Atletika

Na Zlaté tretře se představí oštěpařský mistr světa

11. února 2016 13:11 - Ostrava

Mistr světa Julius Yego z Keni bude největším soupeřem českých oštěpařů v letošním ročníku atletické Zlaté tretry, která se v Ostravě koná v pátek 20. května. Organizátoři pozvali loňského vítěze závodu i proto, aby poprvé od roku 1997 padla hranice 90 metrů. Před devatenácti lety se to podařilo naposledy Janu Železnému, nyní řediteli závodu, který tehdy předvedl výkon 92,42 metru.

 

Profimedia.cz

Yego v loňské sezóně překonal magickou hranici dvakrát, v Birminghamu mu rozhodčí změřili výkon 91,39 metru, na MS v Pekingu vytvořil národní rekord výkonem 92,72.

"Moje skvělá sezóna 2015 začala právě v Ostravě, kde jsem porazil hodně kvalitních oštěpařů. Dostal jsem trofej od Jana Železného, to bylo pro mě výjimečné. Nyní se vracím jako mistr světa," uvedl v tiskové zprávě Yego, který se aktuálně připravuje v Africe.

V jihoafrickém Potchefstroomu na tradičním dlouhém soustředění se chystají také Železného svěřenci Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch a Petr Frydrych, kteří by v Ostravě rovněž měli házet.

Na Zlaté tretře dosud potvrdili účast kanadský mistr světa ve skoku o tyči Shawn Barber, který by měl být soupeřem českým mužům Janu Kudličkovi a Michalu Balnerovi, či američtí mistři světa ze štafety David Verburg a Kyle Clemons, proti nimž nastoupí v závodu na 400 m Pavel Maslák.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.