IAAF potrestala tři ruské atlety za doping

29. června 2016 18:10 - Monako

Mezinárodní atletická federace IAAF potrestala tři ruské závodníky v čele s vytrvalkyní Lidijou Grigorjevovou za doping. Někdejší vítězka maratonů v Bostonu a Chicagu a bronzová z desítky na mistrovství Evropy 2006 v Göteborgu dostala dvouapůlletý zákaz startu za dlouhodobě podezřelé krevní hodnoty v biologickém pasu.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

Dvaačtyřicetiletá Grigorjevová, která startovala na olympijských hrách v Sydney a Aténách, nepřijde o žádné medaile. Trest na dva a půl roku dostala i další vytrvalkyně Aljona Kudaškinová, bývalá svěřenkyně nechvalně proslulého trenéra Viktora Čegina.

Mílařka Larisa Kleimenovová si za pozitivní dopingový test na loňském národním šampionátu nezazávodí čtyři roky.

Kvůli systematickému dopingu v Rusku vyloučila IAAF loni v listopadu ruský svaz ze všech mezinárodních soutěží a Rada IAAF nedávno trest potvrdila. Na olympijské hry pustí jen prokazatelně čisté sportovce, kteří žijí mimo Rusko a absolvují pravidelné dopingové kontroly mimo ruský systém.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: