Rubriky:

Atletika

Neposlechl doktory. Dálkařský šampión pro medaile riskuje ztrátu sluchu

8. července 2016 10:37 - Amsterdam

S kuriózním zraněním bojuje olympijský vítěz v dálce Greg Rutherford. Britský skokan se totiž od lékařů dozvěděl, že pokud bude dál trénovat a závodit, může natrvalo přijít o sluch v levém uchu. To ale devětadvacetiletého Rutherforda neodradilo, do Amsterdamu si přijel pro obhajobu evropského titulu, která se mu ve čtvrtek večer podařila.

 

Geert Vanden Wijngaert, ČTK/AP

Pro atleta nezvyklé zdravotní potíže si přivodil před měsícem na Diamantové lize v Birminghamu. „Věděl jsem už před závodem, že bych asi neměl skákat, protože mi nebylo dobře,“ připouštěl. Jenže šance představit se před domácími fanoušky se nechtěl vzdát.

Slyší jen mono

Odborný název jeho problému zní kochleární hydrops. „Když je v místnosti ticho, slyším pořád hlasitý zvuk. Takže docela mívám problémy usnout,“ popisoval. „Prostě místo stereo teď slyším jen mono,“ pousmál se.

V každé jiné sezóně by dal na doporučení lékařů a od atletiky si odpočinul. Jenže touha obhájit olympijské zlato je příliš silná. „Myslím, že není mnoho dálkařů, kteří o sobě můžou říct, že trénovali tak tvrdě, až ztratili sluch, v tom můžu být průkopník,“ bral své trable s nadhledem.

„Ale samozřejmě to legrace není. Podle doktorů je šance, že na jedno ucho už nikdy neuslyším, zhruba pětadvacet procent,“ tlumočil prognózy lékařů.

Michal Osoba (Amsterdam), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.