Rondo z Lakers si během druhého tréninku na Floridě zlomil palec

13. července 2020 07:50 - Orlando

Zkušený rozehrávač Los Angeles Lakers Rajon Rondo si hned během druhého tréninku po přesunu týmu na Floridu pro dohrávku NBA zlomil palec na pravé ruce. Čtyřiatřicetiletý basketbalista musí na operaci a bude mimo hru šest až osm týdnů. K týmu by se mohl vrátit v play off, pokud budou Lakers stále ve hře.

 

Profimedia.cz

Rondo hraje v Los Angeles druhou sezonu a při restartu soutěže měl mít v Lakers důležitou roli, neboť jiný rozehrávač Avery Bradley se rozhodl dohrávky ligy nezúčastnit. Vítěz NBA z Bostonem z roku 2008 už kvůli dvěma různým zraněním pravé ruky, jež vyžadovaly operaci, přišel o více než dva měsíce v Lakers v předchozí sezoně.

Lakers se představí hned v úvodní den dohrávané sezony ve sportovním komplexu poblíž Orlanda, 30. července se střetnou s městskými rivaly Clippers. Ročník, jenž byl v březnu přerušen kvůli pandemii koronaviru, vyvrcholí nejpozději 12. října.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.