Živě

Gobert z Utahu je potřetí nejlépe bránícím basketbalistou NBA

10. června 2021 08:37 - New York

Rudy Gobert z Utahu byl jako čtvrtý basketbalista v historii vyhlášen potřetí nejlepším defenzivním hráčem NBA. Osmadvacetiletý francouzský pivot pomohl týmu Jazz k vítězství v základní části soutěže.

 

Jeffrey Swinger, Reuters

Gobert byl v sezoně nejlepší v NBA v obranných doskocích (průměrně 10,1 na zápas) a celkovém počtu zblokovaných střel (190). Vítěz ankety z let 2018 a 2019 zaznamenal průměrně 13,5 doskoku na zápas a 2,7 bloku.

Dvojnásobný bronzový medailista z MS ovládl hlasování jednoznačně, ze stovky zástupců médií ho 84 zařadilo na první místo. Za Gobertem skončili Ben Simmons z Philadelphie a Draymond Green z Golden State.

Třikrát získal v minulosti cenu pro nejlépe bránícího hráče Dwight Howard, rekordmany jsou Dikembe Mutombo a Ben Wallace se čtyřmi prvenstvími.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.