Basketbalista Durant se v Brooklynu dohodl na čtyři roky za 198 milionů dolarů

8. srpna 2021 18:52 - New York

Neskutečný balík! O tom se může obyčejnému smrtelníkovi jen zdát. Hvězdný basketbalista Kevin Durant se dohodl s Brooklynem na čtyřletém prodloužení stávající smlouvy, díky němuž si vydělá 198 milionů dolarů (více než 4,25 miliardy korun). Dvojnásobný šampion NBA, jenž na právě skončených olympijských hrách v Tokiu vybojoval s americkým týmem svou třetí zlatou medaili, má s Nets kontrakt do roku 2026.

 

Profimedia.cz

Durant, jenž oslaví v září 33. narozeniny, je jedenáctinásobným účastníkem Utkání hvězd. V letech 2017 a 2018 pomohl Golden State k vítězství v NBA a pokaždé byl vyhlášen nejlepším hráčem finále. V roce 2019 odešel do Brooklynu, ale kvůli přetržené achilovce z prohraného finále proti Torontu musel vynechat v novém působišti celou první sezonu.

Za Nets si tak Durant zahrál až v minulém ročníku, v němž kvůli dalším zraněním a nákaze koronavirem nastoupil jen do 35 zápasů. V letošním play off se ve čtvrtfinále proti Milwaukee blýskl 48 body, což byl nejlepší střelecký výkon v sedmém utkání série v historii NBA, ale Nets prohráli a Bucks si později došli pro titul.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.