Leonard bude v NBA pokračovat u Clippers, prodloužil o čtyři roky

13. srpna 2021 07:48

Opora Los Angeles Clippers Kawhi Leonard se klubu upsal na další čtyři roky. Podle amerických médií by si měl třicetiletý basketbalista díky smlouvě vydělat celkově 176,3 milionu dolarů.

 

Jacob Kupferman, ČTK/AP

Dvojnásobný vítěz NBA Leonard podepsal nový kontrakt v době, kdy je zraněný. V červnovém play off si natrhl přední zkřížený vaz, s nímž se před měsícem podrobil operaci. Clippers uvedli, že nemají žádný harmonogram jeho návratu. Je nicméně pravděpodobné, že losangeleský rodák vynechá velkou část nadcházejícího ročníku.

Leonard přišel ke Clippers před dvěma lety s tituly se San Antoniem (2014) a Torontem (2019). Ve dvou sezonách v dresu nového týmu zaznamenal průměrně 26 bodů na zápas, 6,8 doskoku a pět asistencí. Zatím se mu nepodařilo dovést tým do prvního finále v historii - už bez něj letos Clippers v semifinále prohráli 2:4 na zápasy s Phoenixem.

Chicago po Ballovi získalo elitního střelce DeRozana ze San Antonia

Minulý týden Leonard odmítl využít opci na příští sezonu v hodnotě 36 milionů dolarů. Stal se tak nakrátko volným hráčem, ale plánoval pokračovat u Clippers, s nimiž se po týdnu dohodl na kontraktu za jiných podmínek.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.