Světového rekordmana v půlmaratonu srazil motocykl, skončil v nemocnici

27. června 2020 12:14 - Eldoret (Keňa)

Dvojnásobný vítěz Newyorského maratonu a světový rekordman v půlmaratonu Geoffrey Kamworor utrpěl zlomeninu nohy, když ho během tréninku v Keni srazil motocykl. Sedmadvacetiletý běžec se podrobil operaci v nemocnici v Eldoretu.

 

Brendan Mcdermid, Reuters

"Byl jsem při ranním výběhu kilometr od svého domova. Zezadu do mě najela ve velké rychlosti motorka, upadl jsem a poranil si nohu," řekl listu Daily Nation Kamworor, který si zlomil holenní kost. Při pádu utrpěl také pohmožděniny na hlavě.

Kamworor si loni v New Yorku zopakoval vítězství z roku 2017. Největší světový maraton měl běžet i letos, ale závod by tento týden kvůli koronaviru zrušen. Světový rekord v půlmaratonu vytvořil Kamworor časem 58:01 loni v září v Kodani. Na této trati získal třikrát titul mistra světa, dvakrát ovládl také světový šampionát v krosu.

ČTK

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..