Běžkyně Hrochová při debutu na maratonské trati splnila olympijský limit

23. května 2021 12:44 - Fürstenfeld

Česká běžkyně Tereza Hrochová při debutu na maratonské trati splnila v Rakousku časem 2:29:06 limit pro účast na olympijských hrách v Tokiu. Pětadvacetiletá plzeňská závodnice o 24 sekund vyhověla normě světové federace, cílem ve Fürstenfeldu proběhla na druhém místě o pět sekund za Žannou Mamažanovovou z Kazachstánu. Po Marcele Joglovové se stala Hrochová druhou českou vytrvalkyní se splněným limitem pro letošní olympiádu.

 

Facebook

"Je to naprosto šílené. Nikdy jsem nic tak dlouhého neběžela, jen půlmaraton a pak několik dlouhých běhů, ale ne v takovém tempu," citoval Hrochovou web behej.com.

Běžkyně Škody Plzeň je dvojnásobnou českou šampionku v půlmaratonu, vloni získala i krosový a vrchařský titul. Na dráze v minulosti dvakrát ovládla pětku a k tomu jednou i 3000 metrů překážek. Dosaženým časem na maratonské trati se zařadila na čtvrté místo českých historických tabulek hned za Joglovou (2:28:16), před ní jsou ještě rekordmanka Eva Vrabcová-Nývltová (2:26:31) a Alena Peterková (2:27:00).

ČTK

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..