Živě

Sociální sítě zlepšují fyzickou kondici!

19. listopadu 2016 09:00 - Philadelphia

Také si myslíte, že vaši podřízení či svěřenci tráví příliš mnoho času na sociálních sítích? Možná jen pracují na své fyzické kondici více než ostatní! Ukazuje se totiž, že tyto sítě mohou mít na naši kondici velmi výrazný pozitivní vliv. Dokonce větší než některé zažitější, tradičnější postupy. Chtěli byste také zlepšit fyzičku? Založit si profil je prvním krokem.

 

Profimedia.cz

Vědci z University of Pennsylvania přišli se zajímavým zjištěním: facebook, twitter, instagram a další mohou být velmi silným motivačním nástrojem, pokud jde o zlepšování fyzické kondice. Kdo to se svým zdravím myslí opravdu vážně, měl by se svými virtuálně přítomnými kamarády vstoupit do nějaké online soutěže.

BUDE VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Nechám si uříznout nohu, oznámil šampión na facebooku

Odborníci zkoumali chování 800 studentů absolvujících dvanáctitýdenní tréninkový program. Probandi byli motivováni také cenami pro účastníky s nejvíce absolvovanými tréninky. Studenty experti rozdělili do čtyř skupin: první skupina trénovala zcela individuálně, druhá trénovala v týmu a členové se měli vzájemně podporovat, třetí založila týmovou soutěž pomocí sociálních médií a čtvrtá skupina byla kontrolní, ta nesměla používat žádná sociální média.

Jaké byly výsledky? Ohromující! Účast na trénincích u týmu ze sociálních médií byla o 90 % vyšší než u skupiny kontrolní. Naproti tomu tým druhé skupiny měl horší statistiky návštěvnosti tréninků než kontrolní skupina. A vědci hned nabídli psychologické vysvětlení. Fanoušci a podporovatelé z „živého" světa totiž mohou paradoxně vyvolávat negativní reakce, protože se často soustředí na ty méně aktivní a mohou tak spustit negativní spirálu demotivace. Autoři studie tvrdí, že naproti tomu soutěžní skupiny na sítích jsou postaveny na činnosti nejaktivnějších členů a že tyto skupiny dokáží motivovat, pomáhat také dalším jednotlivcům, členům skupiny zvyšovat jejich vlastní výkonnost.

VÍCE K TÉMATU: Sociální sítě a sport. Proč bychom alespoň někdy měli ztrácet čas u počítače

Upozorňují ale také na fakt, že i sociální média lze používat nesprávně a že i ona mohou v určitých případech vyvolávat nežádoucí reakce. Pokud ale najdeme správnou cestu, nic prý nestojí v cestě ani tomu, abychom sítě využívali například i při odvykání kouření nebo při hubnutí. „Je velmi těžké měnit své životní návyky, pokud ale využijeme ty správné sociální nástroje, můžeme dosáhnout velmi významných pokroků, a to za relativně nízkých nákladů," uzavírají autoři studie.

A jak jste na tom vy? Už jste součástí virtuální tréninkové skupiny? Můžete se přidat i k nám a našim výzvám ve sportovní aplikaci Endomondo!
kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce