TEST: Kompresní návleky CompresSport R2V2 ‒ pomoc z vesmíru?

4. října 2017 12:30 - Praha

Název těchto kompresních návleků vám možná připomene Hvězdné války. Ártúvítú pravděpodobně neopraví mezigalaktickou loď a nejspíš ani nezachrání Republiku, ale vaše brutálním během rozmlácené svalstvo opraví určitě a třeba vám doslova a do písmene zachrání i nějaký ten závod. Navíc je stejně jako pověstný droid krásně oblý a kulatý, takže by si jej zcela jistě oblíbil i Anakin Skywalker. No dobře, Skywalker možná úplně ne, ale kdejaký Skyrunner je do něj už teď úplný blázen. Otestovali jsme pro vás.

 

archiv autora, Sport.cz

Nutno podotknout, že já osobně nejsem úplně nejlepší tester kompresních návleků na nohy. Trpím nejspíš nějakou biologickou anomálií, která mi nedovoluje nosit kompresky na čerstvé nohy. Věřte mi, zkoušel jsem to mnohokrát a končilo to vždy stejně ‒ vyběhnu, přiškrcené svaly začínají protestovat, musím zastavit, návleky sejmout a pokračovat bez nich.

Komprese je možná lepší než ledování

Pro zachování objektivity ale musím uvést, že pokaždé, když dojde k problému, sahám ze všeho nejdřív po vazelíně nebo kompreskách. Protože problém je buďto vnější ‒ puchýř ‒ a zabere vazelína, nebo vnitřní ‒ svalový ‒ a zaberou kompresky. Takže prvně řečené neplatí úplně stoprocentně. Třeba zrovna nedávno, když jsem vybíhal na 350kilometrovou odyseu od pramene Vltavy k prameni Labe, už po pár stech metrech začalo protestovat levé lýtko. „Sakra, co to jako je?!" říkal jsem si poté, co jsem správně odpočíval, regeneroval ‒ a teď tohle. Hodně mi zatrnulo. Nějaký svazek svalových vláken se prostě z nevysvětlitelných důvodů zaťal a nechtěl povolit. Z batohu tahám R2V2 a okamžitě nasazuju. Další dva dny v nich běžím od první do poslední chvíle.

Když je problém, léčím kompresí. Když není problém, regeneruju kompresí. Za co bych se určitě postavil, ale klidně i posadil, je tvrzení, že kompresní návleky zlepšují a urychlují regeneraci. Tohle už i u mne funguje stoprocentně a po delších bězích neznám větší labůžo a úlevu než nasadit návleky na lýtka i stehna (nebo rovnou full-legy) a nechat působit, dokud přetrvávají libé pocity, což je v mém případě klidně i několik dlouhých hodin.

Lépe běhat, méně trpět? Staňte se mistry na regeneraci!

R2V2 představují další novinku ve světě lýtkových návleků a oproti dřívějším doznaly některých vylepšení. V jejich případě myslel švýcarský výrobce hodně také na trail runnery. Správně si povšimnul, že při běhu na prudkých horských stezkách dostávají kolena zabrat ještě o něco více, a na kompresky přidal ještě jakousi chlopeň (K-Protect) přiléhající na spodní stranu čéšek. Ta by měla zabránit nepotřebným vibracím a chvění a učinit tak hlavně prudké seběhy v terénu snesitelnější, příjemnější a překonatelnější. Dle měření výrobce by měly návleky snižovat vibrace součástek kolenního kloubu o celých 8 %.

Návleky jsou k dispozici hned v deseti barevných provedeních, takže si určitě vyberou i ty nejnáročnější slečny, které prostě musí mít sladěné barvy podle čelenky a náušnic. No, přesně jako Kačka Kašparová. My muži asi dáme přednost nejpraktičtějšímu černému provedení a svou volbu budeme obhajovat tvrzením, že je alespoň nemusíme tak často prát. Alfou a omegou nákupu lýtkových, ale i všech dalších kompresek je volba správné velikosti. Pokud nejste úplně tabulkový typ a váš rozměr je na hraně velikostí, volte vždy tu větší. Jedině tak využijete naplno všechna ta chytrá vlákna, co vás chrání, detoxikují, masírují, pomáhají s termoregulací i regenerací.

Běhu a kompresi třikrát zdar!

TESTOVALI JSME TAKÉ:
Kompresní „bojové" legíny Reebok Spartan Stealth pro války vedené se sebou samým
Podkolenky SLS3 FXC ‒ odolná a kvalitní komprese z Ameriky
Legíny Under Armour. Komprese se stane vaší zbrojí

René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Patička stránky: