Rubriky:

Bojové sporty

Nestárnou, věk je nepoložil. Sportovní legendy se postaví proti sobě

9. října 2019 17:46 - Praha

Zápas legend je oficiální. Žádné dravé mládí, tohle bude bitva zkušených a věhlasných veteránů, kteří mají v kleci za sebou téměř sto MMA fightů. Zástupci organizací Rizin a Bellatoru ve středu oznámili dva aktéry hlavní karty pro 29. prosinec v Tokiu. Fanoušci se dočkají střetu těžkých váh: Rus Fedor Jemeljaněnko vs. Američan Quinton Jackson.

 

RIZIN Fighting Federation

Třiačtyřicetiletý Jemeljaněnko je legendou světového MMA, zápasí už od roku 2000. Za tu dobu stihl 38 výher a 6 porážek. Poznal proslulou organizaci Pride, představil se také pod Strikeforce, M-1 Global, Rizinem i Bellatorem.

„Před devatenácti lety jsem měl svůj první zápas v Japonsku a od té doby jsem se do této země zamiloval. Jsem velmi rád, že se mohu vrátit a bojovat před nejneobvyklejší atmosférou, jakou jsem kdy zažil. Budu tvrdě pracovat a budu se snažit, abych všem japonským fanouškům představil krásný výkon," citoval Rusa server mmafighting.com.

Jedenačtyřicetiletý Jackson má ve statistkách 38 vítězství a 13 porážek. Svůj první MMA zápas si připsal ještě v minulém tisíciletí, psal se 13. listopad 1999. Na svém kontě má také více než deset duelů v UFC.

„Nevím, jestli to víte, ale Fedor je a byl můj oblíbený bojovník po dlouhou dobu. Je divné, že musíte bojovat s někým, na koho se díváte, a kterého tolik obdivujete. Rád ale bojuji v Japonsku, chtěl jsem se sem vrátit. Budu bojovat s každým, koho mi tu dají," reagoval Američan.

Celkem mají tito dva bojovníci za sebou 95 bitev, z toho 64 jich skončilo předčasně.

Jemeljaněnko v posledních čtyřech zápasech poznal pokaždé konec ve stylu K.O., případně T.K.O. Dvakrát vyhrál, dvakrát padl. Jackson si ze čtyř uplynulých soubojů drží také vyrovnanou bilanci.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.