Po Tysonovi se chystá do ringu i Holyfield, mohou se utkat spolu

8. května 2020 09:52 - Washington/Praha

Po Miku Tysonovi se chystá zpět do ringu i Evander Holyfield, aby v exhibičních zápasech získal peníze na pomoc s bojem proti pandemii koronaviru. V zámořských médiích se ihned začalo spekulovat i o tom, že by se oba bývalí světoví šampioni těžké váhy mohli utkat i ve vzájemném duelu. Byl by to třetí souboj legendárních Američanů, ten druhý skončil před 23 lety skandálem, poté co nyní třiapadesátiletý Tyson ukousl o čtyři roky staršímu Holyfieldovi část ucha.

 

Twitter

Holyfield oznámil návrat do ringu na twitteru. "Jste připravení? Nastal okamžik, na který všichni čekáte: Šampion je zpátky," napsal Holyfield, který se jako jediný stal čtyřikrát profesionálním mistrem světa těžké váhy. "Hlásím návrat do ringu. Zúčastním se exhibičních zápasů pro velkou věc. Je třeba něco udělat, lidé potřebují pomoc jako nikdy předtím," dodal.

Tyson se pustil do tréninku už v dubnu rovněž s cílem absolvovat několik dobročinných utkání. "Pracuji na tom, že bych to zkusil v ringu. Plánuju pár exhibičních zápasů na tři nebo čtyři kola pro nějaké charity a tak," uvedl tehdy Tyson.

Oba velcí rivalové se utkali poprvé v listopadu 1996 a Holyfield v duelu po technickém knokautu v 11. kole sebral Tysonovi titul organizace WBA. O sedm měsíců později se odehrála památná odveta, která skončila předčasně Tysonovou diskvalifikací.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.