Živě

Pata jako kladivo, které přistálo na bradě a vypnulo soupeře

22. září 2020 14:38

V bojových sportech existují tradiční ukončení: údery, kopy, škrcení, submise. Občas se ale vynoří finiš, který je možný, jenže málo pravděpodobný. Jedno takové překvapení si připsal o víkendu na galavečeru ACA 111 v Rusku Lom-Ali Nalgiev. Ležel na zádech, bránil se a vystřelil nohu tak přesně, že pata zasáhla bradu soupeře. Výsledek? K.O.

 

repo video

Imanali Gamazathov pocítil, jaké to je, když se pata promění v kladivo, které udeří a vypne. Jedenatřicetiletý Rus byl ve výhodnější pozici, stál nad soupeřem a mohl si vybrat co provede, jenže zaváhal, noha protivníka vyletěla a pata trefila přesně.

„Udělal si prostor a při přesném kopu využil patu. Neuvěřitelný knockout," žasl uznale komentátor.

Podobné ukončení předvedl minulý rok na UFC Fight Night 161 Niko Price, který si takto vydělal navíc 50 tisíc dolarů za bonus večera. Jeho kop odnesl James Vick. Ve druhé minutě úvodního kola pro něj zápas skončil. Stejně jako na galavečeru ACA 111, první kolo a bylo hotovo.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.