Tohle Krpálkův kouč nepamatuje. Nepomohlo ani dvacet Turků

21. listopadu 2020 19:59 - Praha

Dovedl Lukáše Krpálka k olympijskému vítězství, dvěma světovým titulům i třem evropským. Jenže v sobotu v pražské O2 areně viděl reprezentační trenér Petr Lacina, že jeho elitní svěřenec není v ideálním rozpoložení. Lukáš Krpálek nejprve ve čtvrtfinále prohrál po dvou chvatech ohodnocených wazari s Rusem Tamerlanem Bašajevem, stejným způsobem pak v boji o bronz s Gruzíncem Guramem Tušišvilim. Oba šampiona z Ria vyřídili za necelé dvě minuty.

Český svaz juda

„Lukáš nebyl schopen reagovat, i když jsme soupeře důkladně studovali. Aby ho za den hodili čtyřikrát na wazari, to nepamatuju, chyběla mu vypranost,“ vyprávěl Lacina.

Krpálkova příprava měla k ideálu daleko, musel zapomenout na tradiční kemp v Japonsku, nákaza koronavirem ho připravila o turnaj v Budapešti. A tak ostrý zápas absolvoval v Praze po jedenácti měsících, v tom měl proti úhlavním rivalům hendikep.

Lukáš Krpálek (vpravo) a Guram Tušišvili z Gruzie v souboji o bronz na šampionátu v Praze.

Vít Šimánek, ČTK

Rusové a Gruzínci nemají problém najít kvalitní rivaly doma, však si obě velmoci rozebrali v kategorii nad 100 kg všechny medaile. Krpálek za kvalitním sparingem musí cestovat do zahraničí, což letos byl nelehký úkol.

„Na posledním kempu v Antalyi jsme měli asi dvacet Turků, což je dobrý objem, ale abychom zajistili trénink s nejlepšími jako má v Japonsku nebo na kempech Evropské judistické unie, to nešlo,“ mrzelo Lacinu, který musel tréninkový plán nejen Krpálka uzpůsobit nemoci covid-19.

„Byl z toho téměř dvacetidenní výpadek a do závěrečné přípravy musel nastoupit pozvolně, občas jsme trénink ukončili, když se dostal do větší zátěže, protože ho začala bolet hlava. Takže poslední měsíc jsme se věnovali tomu, aby se mohl prát naplno bez omezení,“ popsal peripetie Krpálkův kouč.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.