Rubriky:

Cyklistika

Živě

Zástava srdce! Mladý cyklista zemřel před podzimní klasikou

6. října 2018 18:27 - Brusel

Na srdeční zástavu zemřel další mladý belgický cyklista. V 23 letech skonal v pátek večer doma Jimmy Duquennoy z druhodivizní stáje Aqua Protect Veranclassic. V jejích barvách měl startovat v neděli v podzimní klasice Paříž-Tours.

 

Twitter

"Ve středu jsme se spolu vraceli domů z Münsterland Giro. Byl v pohodě. Testy před sezonou u něj nic neobvyklého neukázaly," řekl šéf belgického týmu Frédéric Amorison.

Duquennoy závodil mezi profesionály třetím rokem. Předloni se představil i na Czech Cycling Tour, letos na jaře si vyzkoušel prestižní jednorázový závod Paříž-Roubaix.

Právě při této francouzské klasice v dubnu zemřel po srdeční zástavě a pádu jiný belgický cyklista Michael Goolaerts, kterému bylo rovněž 23 let. Předloni v březnu potkal stejný osud při Critériu International ve 22 letech jejich krajana Daana Myngheera.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.