Cyklistika

Živě

Do čela Dauphiné se dostal po časovce Yates, vyhrál Van Aert

12. června 2019 17:15 - Roanne

Novým lídrem závodu Critérium du Dauphiné je britský cyklista Adam Yates. Člen týmu Mitchelton-Scott se dostal do čela průběžného pořadí díky šestému místu ve čtvrté etapě, jíž byla časovka na 26,1 km v Roanne.

Video již není dostupné

sntv

Časovku nečekaně jednoznačně vyhrál trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Wout Van Aert, jenž si tak vynahradil prohraný spurt o vítězství v úterní třetí etapě. Čtyřiadvacetiletý Belgičan na kopcovité trati porazil o 31 sekund Američana Tejaye van Garderena. Třetí skončil s odstupem 47 sekund vicemistr světa Tom Dumoulin z Nizozemska, který se zotavuje ze zranění kolena ze 4. etapy Gira d'Italia.

Yates na šesté pozici ztratil 53 sekund a v čele vystřídal Belgičana Dylana Teunse. Celkové pořadí ale zůstává hodně otevřené, neboť Teuns zaostává jen čtyři sekundy, Van Garderen šest a čtvrtý Jakob Fuglsang z Dánska sedm sekund.

Z dvojice českých cyklistů se více vydařila časovka 63. Zdeňku Štybarovi, v průběžném hodnocení je na tom zase lépe 45. Petr Vakoč.

Sen šampiona v troskách. Froome si zlomil stehenní kost a Tour letos nepojede

Dnešní dění na Critériu du Dauphiné bylo zastíněno vážným zraněním Chrise Frooma. Britský cyklista měl těžký pád při obhlídce trasy časovky a přijde o start na Tour de France, kde chtěl usilovat o páté vítězství.

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 4. etapa (časovka na 26,1 km):

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.