Rubriky:

Cyklistika

Schachman zahájil výhrou koronavirem ovlivněný závod Paříž-Nice, Štybar dvanáctý

8. března 2020 16:15 - Plaisir

Německý cyklista Maximilian Schachman vyhrál úvodní etapu závodu Paříž-Nice, který se jede kvůli obavám z šíření koronaviru za mimořádných opatření a s okleštěným startovním polem. Zdeněk Štybar dojel na 12. místě, Roman Kreuziger byl klasifikován jako čtyřicátý.

 

Tradičního závodu se neúčastní sedmička elitních týmů World Tour, které kvůli koronaviru přerušily sezonu. Na startu tak chybí i obhájce vítězství Kolumbijec Egan Bernal z Ineosu. Pořadatelé k doplnění pelotonu mimořádně pozvali dvě stáje nižší kategorie. Pro cyklisty vydali řadu doporučení, aby se minimalizoval kontakt s diváky i mezi jezdci navzájem. Ve stejném hotelu mohou být například ubytovány maximálně dva týmy.

Zrušeny byly všechny tiskové konference před i po etapách, k dispozici pro stručný televizní rozhovor bude vždy jen vítěz. Fanoušci nemají přístup k týmovým autobusům a jezdcům na startu. Cyklisté se mají ve vlastním zájmu vyvarovat selfíček s diváky a rozdávání autogramů.

Šestadvacetiletý Schachman si první výhru v sezoně vybojoval v závěrečném spurtu čtyřčlenné skupinky uprchlíků před Belgičany Dylanem Teunsem a Tiesjem Benootem. Štybar dojel v první skupině pronásledovatelů s odstupem 15 sekund, Kreuziger ztratil 2:42 minuty.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour) - 1. etapa (154 km):
1. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) 3:32:19
2. Teuns (Belg./Bahrajn-McLaren)
3. Benoot (Belg./Sunweb) oba stejný čas
4. Alaphilippe (Fr./Deceuninck-Quick Step) -3
5. Bol (Niz./Sunweb)
6. Politt (Něm./Israel Start-Up)
...
12. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) všichni -15
40. Kreuziger (ČR/NTT Pro Cycling) -2:42.
Průběžné pořadí:
1. Schachmann 3:32,09
2. Teuns -2
3. Benoot -4
4. Alaphilippe -7
5. Bilbao (Šp./Bahrajn-McLaren)
6. Molard (Fr./Groupama-FDJ) oba -24
...
14. Štybar -25
40. Kreuziger -2:52
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika