Biker Spěšný posílil stáj ČS MTB

10. listopadu 2008 13:02 - PRAHA

Výraznou posilu získal do svých řad tým Česká spořitelna MTB, jehož barvy bude v příští sezóně hájit jeden z nejlepších českých bikerů Milan Spěšný. Úspěšnému závodníkovi patří v současné době 47. místo ve světovém žebříčku, na kontě má domácí titul z roku 2000 a tři druhá místa.

 

Sport.cz

Jedenatřicetiletý cyklista se vedle toho stal třikrát vítězem seriálu Českého poháru a na mistrovství světa skončil nejvýše v roce 2007 ve skotském Fort Williamu, kde dojel na 15. místě.

V týmu se potká s jedinou českou ženou v cross county na letošních olympijských hrách Terezou Huříkovou, s níž vytvoří silný tandem pro závody Světového poháru, mistrovství ČR, Evropy a světa.

"Beru to jako vítanou změnu, nový impulz a chuť do závodění. Určitě to zvedne moji motivaci něco dokázat a v neposlední řadě se těším na spolupráci s trenérem Jiřím Lutovským," řekl v pondělí Spěšný.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.