Rubriky:

Cyklistika

Froome by mohl přestoupit ještě před Tour, chtějí ho Izraelci

18. června 2020 18:04 - Londýn/Praha

Čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome by mohl přestoupit z elitní stáje Ineos ještě před restartem cyklistické sezony. O britskou hvězdu má eminentní zájem izraelský tým Start-Up Nation a nabízí mu tříletou smlouvu.

 

Twitter

Froome se již zotavil z těžkých zlomenin před loňskou Tour a chce na "Staré dámě" od 29. srpna útočit na vyrovnání rekordního pátého titulu. V Ineosu mu na konci letošního roku vyprší po deseti letech smlouva a nyní sílí spekulace o jeho odchodu, a to už v polovině sezony.

Cyklistická unie UCI kvůli koronavirové pandemii otevřela další přestupové okno od 1. srpna, Tour de France začne o čtyři týdny později. "Start-Up Nation, který má nově licenci World Tour a chce rychle dobýt svět, má pro něj připravenou tříletou smlouvu počínaje srpnem," napsal italský web Tuttobici. Finančně by si Izraelci mohli jezdce s ročním platem pět milionů eur dovolit.

Sagan pojede Tour i poprvé Giro, říjnové klasiky vynechá

Pětatřicetiletý Froome potřebuje souhlas Ineosu k předčasnému ukončení smlouvy. Má nicméně obrovskou konkurenci, protože britská stáj na Tour připravuje pro roli lídra i jiné bývalé šampiony Gerainta Thomase a Kolumbijce Egana Bernala.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.