Astana dostala na vyřešení krize ultimátum do konce května

11. května 2009 21:31 - VALDOBBIADENE

Kazašská cyklistická stáj Astana musí vyřešit své finanční problémy do konce tohoto měsíce. Její manažer Johan Bruyneel v pondělí oznámil, že na Kazašský cyklistický svaz již míří dopis s varováním od Mezinárodní cyklistické unie UCI.

"V případě, že nebude celá situace napravena, tým bude vyloučen. Minimálně ale budeme schopni dokončit Giro," potvrdil Bruyneel neradostnou situaci stáje, jejíž členy jsou i hvězdy první velikosti Lance Armstrong či Alberto Contador.

Právě Armstrong minulý týden naznačil, že by mohl skomírající tým, který dluží cyklistům mzdu, převzít za pomoci amerických sponzorů. To může být jediná možnost, jak se dostat na start Tour de France, kde již v minulosti sedmkrát vyhrál.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.