Saganovi těsně unikla druhá výhra na Vueltě, porazil ho Kittel

26. srpna 2011 18:39 - ALMADEN

Slovenskému cyklistovi Peteru Saganovi na Vueltě těsně uniklo druhé etapové vítězství za sebou. Ve finiši dnešní sedmé etapy, kterou poznamenal pád několika jezdců, ho porazil třiadvacetiletý německý spurtér Marcel Kittel, jenž si připsal svůj první triumf na jedné z Grand Tours. Červený trikot udržel Francouz Sylvain Chavanel.

 

Miguel Vidal, Reuters


V prvním opravdovém hromadném spurtu letošní Vuelty se utkali dva muži, kteří před třemi týdny zářili na závodě Kolem Polska. Vycházející spurtérská hvězda Kittel tam triumfoval ve čtyřech etapách, Sagan ve dvou a připsal si celkový triumf. Na třetím místě za oběma mladíky dnes skončil velezkušený domácí Óscar Freire.

"Je to jako sen. Výhra na Grand Tour je něco úplně jiného. Bylo to mnohem těžší a komplikovanější než moje předchozí vítězství, ale o to je to lepší pocit," pochvaloval si jezdec týmu Skil-Shimano po svém letošním třináctém triumfu. Víc jich má v sezoně na kontě pouze král klasik Philippe Gilbert z Belgie, jenž vyhrál šestnáctkrát.

Peloton v posledních desítkách metrů roztrhal hromadný pád, který způsobil Tyler Farrar. Spolu s Američanem skončili na asfaltu například Italové Michele Scarponi a Vicenzo Nibali, Španěl Joaquím Rodríguez nebo Polák Michal Golaš, jenž krvácel z několika ran v obličeji.

Obhájce loňského vítězství Nibali odnesl nehodu zraněním pravého stehna, jeho krajan Scarponi zase křičel bolestí, když doktor kontroloval jeho levý kotník. Čtvrtý muž průběžného pořadí Rodríguez si poranil pravou ruku.

Sobotní osmá etapa obsahuje dvě vrchařské prémie druhé kategorie, jednu první kategorie a po 177 kilometrech končí prudkým stoupáním do cílového města San Lorenzo De El Escorial.

Vuelta, cyklistický etapový závod - 7. etapa: Almadén - Talavera de la Reina (187,6 km):
1. Kittel (Něm.) 4:47:49, 2. Sagan (SR), 3. Freire (Šp.), 4. Bennati (It.), 5. Mondory (Fr.), 6. J. Haedo (Arg.), 7. Veelers (Niz.), 8. Petacchi, 9. Gasparotto (oba It.) všichni stejný čas, 10. Howard (Austr.) -6.
Průběžné pořadí: 1. Sylvain Chavanel (Fr.) 27:29:12, 2. Moreno (Šp.) -15, 3. Nibali (It.) -16, 4. Rodríguez (Šp.) -23, 5. Fuglsang (Dán.) -25, 6. Kessiakoff (Švéd.) -41, 7. Monfort -44, 8. Van den Broeck (oba Belg.), 9. Pardilla (Šp.) oba -49, 10. Bruseghin (It.) -52.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.