Zanardi ani rok po nehodě nedokáže mluvit

1. července 2021 22:38 - Siena

Bývalý pilot formule 1 a pozdější paralympijský vítěz v cyklistice Alex Zanardi rok po vážné nehodě na handbiku stále není schopen mluvit. Jeho manželka Daniela v rozhovoru pro BMW, jehož je Zanardi vyslancem, uvedla, že čtyřiapadesátiletý sportovec je ve stabilizovaném stavu.

 

@ facebook Niccoló Zanardi

"Je v situaci, že dokáže absolvovat tréninkový program jak pro své tělo, tak pro mozek. Může s námi komunikovat, ale nedovede mluvit," uvedla Zanardiho manželka.

"Po dlouhé době v kómatu musí nejprve hlasivky získat svou pružnost, což je možné pouze tréninkem a terapií. Stále má hodně silné ruce a paže a intenzivně trénuje na strojích. Je to velmi dlouhá cesta a aktuálně se nedá předpovídat, kdy se bude moci vrátit domů," řekla.

Zanardi má za sebou po těžké nehodě na handbiku již pátou operaci

Zanardi měl nehodu loni 19. června při silničním závodě handbiků v Itálii. Kvůli vážným zraněním hlavy a mnohačetným zlomeninám v obličeji se podrobil minimálně pěti operacím a byl v umělém spánku. Bývalý pilot F1 a dvojnásobný šampion zámořské série Champ Car přišel o obě nohy nad koleny po havárii na německém Lausitzringu. Poté závodil za MBW v sérii cestovních vozů a věnoval se paracyklistice, v níž získal čtyři zlaté paralympijské medaile.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.