Rwanda v roce 2025 jako první africký stát uspořádá MS v silniční cyklistice

23. září 2021 14:21 - Kigali

Rwanda se za čtyři roky stane první africkou zemí, která uspořádá mistrovství světa v silniční cyklistice. Ve čtvrtek to oznámil tamní svaz, rozhodnutí o konání šampionátu v Kigali musí v pátek potvrdit kongres Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

 

@GregVanAvermaet, Twitter

Na pořadatelství MS 2025 kandidoval ještě marocký Tanger, ale podle předpokladů dostalo přednost Kigali. Šéf UCI David Lappartient se už při svém zvolení v roce 2017 netajil plánem dostat mistrovství světa na africký kontinent. Loni navštívil populární etapový závod Kolem Rwandy.

Mistrovství světa v silniční cyklistice se poprvé konalo v roce 1921 v Kodani, profesionálové si odbyli debut o šest let později v Německu. Šampionáty dlouho hostila jen Evropa, následovaly Severní a Střední Amerika (1974 v Kanadě), Jižní Amerika (1977 ve Venezuele), Asie (1990 v Japonsku) a Oceánie (2010 v Austrálii).

Po letošním ročníku v Belgii budou MS v dalších letech pořádat Austrálie, Skotsko a Švýcarsko.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.