V sobotu se rozhodne o vítězi Evropské lakrosové ligy

19. října 2012 12:37

Evropská lakrosová liga vyvrcholí tento víkend na stadiónu LCC Sokol Radotín (Vykoukových 622/2, Praha-Radotín) závěrečným play-off. Všechny týmy ELL mohou i před posledním turnajem ještě pomýšlet na celkové prvenství v letošním ročníku. Do závěrečných bojů však vstupují z rozdílných pozic.

 

Ondřej Mika

Nejlepší výchozí pozici mají vítězové základní části LC Bison Radotín a druzí Deutschland Adler, kteří postupují přímo do semifinále. O další dvě místa v semifinále se utkají ve čtvrtfinálových bojích Aitcom Pardubice s Old Dogs Plzeň a Wolves Radotín s ELL Blue.

Play-off rozehrají v pátek od 18 h Aitcom Pardubice s Old Dogs Plzeň a toto utkání nemá vyloženého favorita. V základní části se oba soupeři střetli pouze jednou a Old Dogs porazili Aitcom až na samostatné nájezdy. Můžeme tedy očekávat velmi urputný souboj. Sestavy obou týmů se od posledního turnaje nezměnily, a tak rozhodne momentální forma obou soupeřů.

Ve druhém čtvrtfinále od 20 h se potkají vítězové z posledního turnaje základní části, Wolves Radotín, s týmem ELL Blue. V tomto zápase jsou radotínští přece jen mírnými favority. Příchodem Jiřího Košťála, Martina Čulmana a Dominika Siky se jejich hra velmi zlepšila a na straně Blues bude naopak chybět nejlepší střelec Sean Menz. V průběhu ELL jsme však byli svědky mnoha překvapivých výsledků, a tak ani tento duel není možné pokládat předem za rozhodnutý.

Sobotní program zahájí ve 13 h semifinále mezi vítězem základní části LC Bison Radotín s lepším z dvojice Aitcom/Old Dogs. Pro Bisony, kteří po loňském třetím místě touží po příčce nejvyšší, nepůjde rozhodně o jednoduchý zápas. S oběma soupeři mají lepší bilanci, ale Aitcom porazili dvakrát pouze o jedinou branku. Do sestavy Bisonů se vrací uzdravený Andrew Fernando, který vyztuží obranné řady. Postup Bisonů do finále se všeobecně předpokládá a bylo by velkým překvapením, pokud by tomu bylo jinak.

Ve druhém semifinále od 14.30 se střetne tým Deutschland Adler s vítězem duelu Wolves/ELL Blue. Pokud dojde k očekávanému postupu radotínských Wolves, budou diváci svědky velmi zajímavého zápasu. Mnozí si jistě vzpomenou na vzájemný finálový zápas z posledního turnaje základní části, ve kterém zvítězili Wolves v nastaveném čase. Opakování tohoto výsledku nebudou hráči Adlers chtít připustit a dopomoci jim k tomu může i skvělý BJ Potter, který nastoupí v letošním roce poprvé.

Další program:
16.00 zápas o páté místo
17.30 zápas o třetí místo
19.00 finále

Finálový turnaj Evropské lakrosové ligy je zcela jistě vrcholem podzimní lakrosové sezóny, který by si žádný fanoušek lakrosu neměl nechat ujít. V jeden den uvidí nejlepší hráče boxlakrosu nejen z Evropy, ale i z Kanady a USA. Třešničkou na lakrosovém dortu bude účast miss české olympijské výpravy v Londýně, beachvolejbalistky Markéty Slukové, která finálový souboj zahájí.

Podrobnosti o soutěži najdete na www.europeanlacrosseleague.eu, všechny zápasy budou k vidění živě i ze záznamu na www.net-tv.cz.

Jan Barák

Časová osa: Lakros

Filtr článků - Lakros