Rubriky:

Lyže a snowboard

Northug a Iversen v karanténě, další nemocní přibývají. Norové jsou před sezónou zdecimovaní

23. října 2018 11:47 - Val Senales

Norskou reprezentaci v běhu na lyžích měsíc před startem sezóny Světového poháru decimuje virové onemocnění. Poté, co už v neděli poslal reprezentační lékař do karantény Pettera Northuga s Emilem Iversenem, onemocnělo i trio žen Therese Johaugová, Astrid Jacobsenová a Mari Eideová.

 

Petr Josek

"Nemůžeme vyloučit, že se jedná o norovirus. Děvčata jsme v hotelu izolovali," řekl týmový lékař Öystein Andersen, podle něhož je nyní nejdůležitější zabránit šíření viru. Onemocnění se projevuje zvracením, průjmem a celkovou únavou. Podle norských médií onemocnělo i několik členů podpůrného týmu.

Norští běžci na lyžích se aktuálně připravují na novou sezonu v italském Val Senales. Úvodní závod SP se poběží 24. listopadu ve finské Ruce.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.