Živě

Kam až se mohou posunout hranice lidských možností? Bude se vám tajit dech

26. března 2019 06:46 - Verbier/Praha

Další porci neuvěřitelných kousků předvedli freerideři ve švýcarském Verbieru. Závody v Bec Des Rosses jsou považovány za vůbec nejtěžší ze všech freeridových soutěží. Strmé, často až skoro kolmé skály pokryté sněhem sjíždějí lyžaři i snowboardisté s úžasnou lehkostí, a ještě na nich zvládají předvádět neuvěřitelné triky. Tentokrát navíc nešlo pouze o vítězství ve 24. ročníku Xtreme Verbier, ale také o celkové vítězství ve Světové tour 2019. Freerideři tak do svých výkonů dali skutečně všechno.

Reuters

Závod v kategorii lyžařek ovládla Švýcarka Elisabeth Gerritzenová, snowboardovou šampionkou se stala Francouzka Marion Haertyová. V mužských kategoriích pak na lyžích kraloval Wadeck Gorak z Francie a na snowboardu Jonathan Penfield z USA.

Celkově lyže ovládli Italové a snowboard Francouzi. Ženskou lyžařskou šampionkou Světové tour se stala Arianna Tricomi, mužskou kategorii ovládl Markus Eder. Ve snowboardu pak kralovali Victor De Le Rue a Marion Haertyová.

bak, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.