Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Kam až se mohou posunout hranice lidských možností? Bude se vám tajit dech

26. března 2019 06:46 - Verbier/Praha

Další porci neuvěřitelných kousků předvedli freerideři ve švýcarském Verbieru. Závody v Bec Des Rosses jsou považovány za vůbec nejtěžší ze všech freeridových soutěží. Strmé, často až skoro kolmé skály pokryté sněhem sjíždějí lyžaři i snowboardisté s úžasnou lehkostí, a ještě na nich zvládají předvádět neuvěřitelné triky. Tentokrát navíc nešlo pouze o vítězství ve 24. ročníku Xtreme Verbier, ale také o celkové vítězství ve Světové tour 2019. Freerideři tak do svých výkonů dali skutečně všechno.

Reuters

Závod v kategorii lyžařek ovládla Švýcarka Elisabeth Gerritzenová, snowboardovou šampionkou se stala Francouzka Marion Haertyová. V mužských kategoriích pak na lyžích kraloval Wadeck Gorak z Francie a na snowboardu Jonathan Penfield z USA.

Celkově lyže ovládli Italové a snowboard Francouzi. Ženskou lyžařskou šampionkou Světové tour se stala Arianna Tricomi, mužskou kategorii ovládl Markus Eder. Ve snowboardu pak kralovali Victor De Le Rue a Marion Haertyová.

bak, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.