Rubriky:

Lyže a snowboard

Rakušané nabídli libereckému MS pomoc i s dobrovolníky

21. října 2007 18:16 - LIBEREC/RAMSAU

Generální sekretář mistrovství světa v klasickém lyžování v Ramsau 1999 Wolfgang Mitter nabídl pořadatelům libereckého šampionátu v roce 2009 pomoc rakouských dobrovolníků. Prezidentka organizačního výboru MS Kateřina Neumannová s ním mluvila o víkendu při své návštěvě Ramsau, kde obdržela čestné občanství. Neumannová však věří, že rakouské dobrovolníky nebude potřebovat.

"Pro české dobrovolníky vytváříme nový program a na MS je určitě přivedeme. S odborníky z Ramsau ale spolupracovat chceme. Cenné jsou pro nás jejich zkušenosti s velkými závody a rádi bychom si od nich vypůjčili i drobnou techniku k můstkům na Ještědu i k běžeckým tratím ve Vesci," řekla v nedéli ČTK Neumannová. Podle ní by pronajatá technika z Ramsau vyšla levněji, než kdyby ji pořadatelé museli koupit. "Naše zkušenosti s pořádáním podobných akcí jsou velké a věřím, že přispějeme k úspěchu libereckého šampionátu," uvedl Mitter.

České dobrovolníky, kteří se v minulosti přihlásili na zajištění soutěží, ovlivnily problémy s výměnou klíčových manažerů z organizačního výboru MS. Například pouze 40 dobrovolníků ze sekce doprava přijelo na konci září na školení, které pro ně pořádal nový organizační výbor. Při šampionátu jich pořadatelé budou potřebovat zhruba desetkrát tolik.

Bývalý organizační výbor, vedený odvolaným prezidentem Romanem Kumpoštem, měl pro sekci doprava domluvenou spolupráci se 400 dobrovolníky. Kumpoštův odchod si vynutilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na konci července a prezidentkou OV se stala Neumannová.

Náklady na dobrovolníky budou zhruba 20 miliónů korun

"Ne se všemi dobrovolníky se ale dalo počítat, pro některé z nich by byla pomoc při zajišťování dopravy na MS v Liberci velkým zápřahem. Dobrovolníky ale potřebujeme pro všechny sekce. Koncepce pro práci s nimi se změnila. Počítáme zhruba s 1500 dobrovolníky a se všemi přihlášenými se chceme bavit," prohlásil již dříve výkonný ředitel OV Marek Rejman.

Dobrovolníci v sekci doprava budou při MS například radit motoristům na křižovatkách nebo na parkovištích. Bez dobrovolníků se šampionát neobejde ani ve sportovní sekci, v sekci bezpečnosti a jinde. Náklady na nasazení dobrovolníků vyčíslil bývalý OV asi na 20 miliónů korun.

Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března 2009.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard