Rubriky:

Lyže a snowboard

Světový pohár sjezdařů v Söldenu začne bez diváků

19. srpna 2020 16:40 - Vídeň

Úvodní díl Světového poháru ve sjezdovém lyžování se v říjnu na ledovci v Söldenu uskuteční kvůli opatřením proti šíření koronaviru bez diváků. Informoval o tom list Tiroler Tageszeitung s odkazem na vyjádření šéfa organizačního výboru Jakoba Falknera. Všechny závodníky i další účastníky seriálu navíc v této sezoně čekají pravidelné testy na covid-19, Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes zveřejnila protokol, podle nějž se budou kontroly řídit.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nebudou tam žádní diváci, protože prevence je velice důležitá, navíc to bylo přání FIS i rakouského svazu," citoval rakouský list Falknera. Všechny obvyklé doprovodné akce se tak tentokrát ruší.

Tradiční úvodní obří slalomy se letos v Söldenu uskuteční o týden dřív, než bylo původně plánováno. Ženy pojedou 17. října, muži o den později. Díky posunu bude ledovec k dispozici výhradně závodníkům. Zároveň bude možné oddělit účastníky a pořadatele od turistů.

Kvůli koronaviru začne SP v sjezdovém lyžování o týden dřív

Podle organizátorů budou v Söldenu účastníci rozděleni do čtyř skupin, které se navzájem nebudou mísit. Jednou z nich budou závodníci a jejich týmy, v dalších budou pořadatelé, zástupci médií a minimální počet pozvaných hostů.

Všichni účastníci budou muset po příjezdu předložit podle manuálu FIS negativní PCR testy staré maximálně 72 nebo 96 hodin. V dějišti se pak budou podrobovat kontrolám každé tři nebo čtyři dny. Upřesněný kalendář sezony SP by měla FIS zveřejnit koncem září.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.