Satoranský nastoupil před startem NBA v základní sestavě

Washington

Basketbalisté Washingtonu Wizards zakončili přípravu na novou sezónu NBA čtvrtou výhrou v řadě, když doma porazili čínský celek Kuang-čou Long Lions 140:111. A to i přesto, že šetřili většinu opor. John Wall a Bradley Beal do utkání nenastoupili, díky čemuž dostal v základní sestavě šanci český rozehrávač Tomáš Satoranský. Za 12 minut stihl dva body a čtyři asistence.

Český basketbalista Tomáš Satoranský (31) z Washingtonu v přípravě na NBA.

Satoranský nastoupil v základu spolu s Austinem Riversem, Markieffem Morrisem, Ottem Porterem a Ianem Mahinmim. Na hřišti z nich vydržel jako jediný až do konce první čtvrtiny, pak už ale trenér Scott Brooks dával prostor hráčům širšího kádru, kteří bojují o místa na konečné soupisce, a základní sestavu do hry nevrátil.

Bývalý hráč Nymburku Chasson Randle tak odehrál 21 minut a zaznamenal deset bodů. Nejlepším střelcem byl s 23 body Devin Robinson, o dva body méně si připsal nováček Troy Brown.

Nová sezóna NBA začne v noci z úterý na středu. Washington sehraje první zápas v pátek ve 2:00 SELČ proti Miami.