Mistr zlomil basketbalisty Svitav ve třetí čtvrtině

Nymburk

Dva dny po smolné porážce v Lize mistrů po druhém prodloužení s obhájci titulu z AEK Atény zvítězili basketbalisté Nymburka v předehrávce 7. kola NBL nad Svitavami na domácí palubovce 85:77. Hosté v repríze semifinále z minulé sezony favorita potrápili zejména v prvním poločase, ve kterém většinu času vedli, a to až o šest bodů.

Ilustrační foto

Obhájci titulu šli přesto do druhé půle s těsným náskokem (43:41) a záhy zápas rozhodli. Úvod třetího hracího období vyhráli 18:4, vypracovali si dvouciferný náskok, a přestože soupeř nárůst rozdílu zastavil, utkání už měli pod kontrolou. Středočeši vyhráli i čtvrtý zápas v NBL, poprvé však ne dvouciferným rozdílem.

Lídrem domácího týmu byl Kendall Smith s 18 body, podkošovou převahu tvrdil Martin Peterka s 12 doskoky. Nejlepším střelcem Svitav byl s 15 body Roman Marko.

Za další dva dny Nymburk nastoupí v NBL v rámci 5. kola proti Ústí nad Labem. Svitavy, které po třech výhrách nestačily minule na Pardubice, zakončí sérii s těžkými soupeři na palubovce druhého finalisty minulé sezony v Opavě.