Házenkáři podlehli na Vánočním turnaji i Slovensku

SANOK

Ani ve třetím zápase Vánočního turnaje v polském městě Sanok nedokázali čeští házenkáři uspět. V souboji o třetí místo podlehli v pátek Slovensku 26:28 a v konečném pořadí skončili bez bodu poslední.

Házená - ilustrační foto

V prvním poločase se českému celku dařila obrana a stejně jako v předcházejících zápasech si vybudoval dvou- až tříbrankový náskok. V závěru však soupeř dokázal vyrovnat. Podobný průběh s horším koncem měla druhá polovina utkání, když ještě v 52. minutě vedli svěřenci trenéra Pavla Pauzy o dvě branky. Soupeř ale dokázal skóre otočit.

"Do druhého poločasu nastoupil do branky soupeře Richard Štochl a zlikvidoval deset jasných šancí včetně tří sedmiček a pěti náskoků. To je pak těžké myslet na úspěch," posteskl si trenér Pauza.

Česko - Slovensko 26:28 (16:16)
Sestava a branky ČR: Petržela, Krupa - Opálka 2, Brůna 2, Buchta 4, Zdráhala 3, Prachař, Berka 3, Plšek 2, Motl 1, Sobol 3/2, T. Heinz 1, Šulc 1, Vraný 4, Řezníček.
Nejvíce branek Slovenska: Tumidalský 8, Kleis 5. Rozhodčí: A. Solotko, L. Solotko (oba Pol.). Sedmimetrové hody: 5/2 - 6/4. Vyloučení: 7:2. Diváci 600.