Rubriky:

Míčové sporty

Rivalové si půjdou po krku! Startuje jubilejní 100. ročník NFL

5. září 2019 06:18 - Chicago/Praha

Fanoušci amerického fotbalu už se nemůžou dočkat. Sezóna 2019 je za dveřmi. Navíc půjde o jubilejní 100. ročník Národní Fotbalové Ligy. A jak jinak odstartovat tento významný milník než bitvou odvěkých rivalů. Chicago Bears na domácím hřišti ve čtvrtek přivítají Green Bay Packers.

 

Isaiah J. Downing, Reuters

Na dveře klepe nová sezona NFL, která se ponese v oslavném duchu. Fanoušci, hráči, kluby i média, ti všichni budou součástí jubilejního 100. ročníku Národní Fotbalové Ligy.

Lze odstartovat slavnostní sezonu lépe než bitvou dávných rivalů? Diváci u televizních obrazovek a publikum na stadionu Soldier Field bude sledovat, jak se ve čtvrtek o první vítězství ročníku porvou Chicago Bears a Green Bay Packers. Dva nesmiřitelní soupeři, jejichž vzájemná nevraživost sahá až do roku 1921. Oba týmy mají navíc vyrovnanou vzájemnou bilanci, Packers mají na kontě ze 198 vzájemných střetnutí pouze o dvě výhry navíc.

V čele s quarterbackem Tomem Bradym vstoupí do sezony také obhájce loňského triumfu New England Patriots, nejúspěšnější klub nového tisíciletí, jehož hráči trofej Vince Lombardiho pozvedli nad hlavu v tomto období už šestkrát.

Patriots, vlastnění americkým miliardářem Robertem Kraftem, o jehož pletkách se zákonem se v poslední době také hodně psalo, jsou také – ostatně jako každý rok – považováni za jednoho z největších favoritů.

Šestkrát vyhrál Super Bowl. Teď má na krku obvinění kvůli prostituci

Společně s nimi jsou pak podle odborníků i sázkových kanceláří největšími favority na titul také Kansas City Chiefs, New Orleans Saints a Los Angeles Rams. Jak to celé dopadne, se příznivci šišatého balónu dozví v zimě. Všechen ten humbuk kolem jubilejní sezony totiž vyvrcholí 2. února 2020 na Hard Rock Stadium v Miami na Floridě, kde se dva nejlepší celky utkají o 54. Super Bowl.

pb, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty