Královna střelkyň z OH či ME Bulatovičová končí s házenou

8. července 2020 16:23 - Praha

Hvězdná černohorská házenkářka Katarina Bulatovičová ukončila v 35 letech kariéru, během níž se stala mimo jiné královnou střelkyň na olympijském turnaji v Londýně 2012 a na mistrovství Evropy ve stejném roce.

 

Profimedia.cz

Na obou těchto akcích hrála finále a zatímco v britské metropoli Černohorky nestačily na Norsko, na kontinentálním šampionátu v Srbsku pak Bulatovičová a spol. Seveřankám porážku oplatily a získaly historický titul.

Autorka bezmála pěti set reprezentačních gólů Bulatovičová je také čtyřnásobnou vítězkou Ligy mistryň (2007, 2012, 2014, 2015), v níž cennou trofej získala dvakrát s Podgoricí a jednou se Slagelse a s Györem.

S Podgoricí vyhrála i Pohár vítězů pohárů (2010), rovněž získala ligové tituly v Dánsku, Rumunsku a celkem devětkrát v Černé Hoře.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.