Brankář Mrkva zamíří po sezoně za trenérem Jíchou do Kielu

27. září 2021 11:08 - Kiel

Házenkářský brankář Tomáš Mrkva po sezoně zamíří do německého Kielu, který vede český trenér Filip Jícha. Dvaatřicetiletý reprezentační gólman podepsal se slavným klubem dvouletou smlouvu. Kiel o tom informoval na svých internetových stránkách.

 

Alžběta Vejrostová/chf.cz

Mrkva působí v Německu už od roku 2010 a nyní chytá třetí sezonu za Bergischer HC. Příští rok se přesune do týmu dvaadvacetinásobného německého šampiona a čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů Kielu. Nahradí německého reprezentačního gólmana Daria Quenstedta, jehož odchod klub oznámil už s velkým předstihem.

"Je to skvělý pocit dostat tuhle příležitost. S plným respektem ke všem ostatním týmům ve světové házené není nic většího než Kiel. Ale aktuálně je to ještě daleko. Do té doby odevzdám 100 procent, abych dosáhl stanovených cílů s Bergischerem," uvedl Mrkva.

Reprezentační spojka Pavel Horák už v Kielu působí.

Pavel Lebeda, chf.cz

"Tomáš dokonale zapadá do našich požadavků. Zná bundesligu, má mnoho mezinárodních zkušeností a konstantně podává výborné výkony. Jeho posun za několik posledních let nás přesvědčil," řekl generální ředitel Kielu Viktor Szilágyi.

V slavném německém klubu vedle trenéra Jíchy působí také spojka Pavel Horák. Osmatřicetiletý defenzivní specialista má v Kielu aktuálně smlouvu do konce sezony, takže není jisté, zda se v týmu sejde s Mrkvou.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.