Rubriky:

Míčové sporty

Rekordman NBA Redd už se do ligy nevrátí

5. listopadu 2013 21:53 - Milwaukee

V 34 letech ukončil kariéru americký basketbalista Michael Redd, který v roce 2008 získal s reprezentací olympijské zlato v Pekingu. V NBA nastupoval jedenáct let za Milwaukee a je rekordmanem soutěže v počtu trojek nastřílených v jedné čtvrtině. V utkání s Houstonem v únoru 2002 jich dal ve čtvrté části osm. V ročníku 2011/12 oblékal dres Phoenixu, v minulé sezóně už se neobjevil.

Reddovu kariéru narušily potíže s koleny. V lednu 2009 si přetrhl vazy v levém koleni a rok nato si přivodil stejné zranění. Životní zápas odehrál 11. listopadu 2006, kdy v utkání s Utahem nastřílel 57 bodů, čímž vytvořil rekord Milwaukee. O dva body překonal zápis legendárního Kareema Abdula-Jabbara z roku 1971.

Během působení v NBA vydělal Redd přes sto miliónů dolarů. Když podepsal lukrativní smlouvu s Milwaukee, jako první věc pořídil svému otci faráři kostel.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.