Krejčíře střídá u reprezentace házenkářek Tkadlec

21. července 2006 08:52 - PRAHA

Reprezentační tým českých házenkářek má nového trenéra, kterým se po Lubomíru Krejčířovi stal dosavadní svazový kouč Jiří Tkadlec. Ten by měl vést družstvo minimálně dva roky.

Krejčíř působil u národního týmu od února 2003, smlouva mu vypršela posledním červnovým dnem a novou mu svaz po dvou neúspěšných kvalifikacích nenabídl. "Nejsem zklamaný, změna bude prospěšná," řekl deníku Sport Krejčíř, jenž bude dál koučovat ligovou Olomouc.

Vedení svazu při hledání jeho nástupce nabídlo oficiálně funkci jen Tkadlecovi. "Výkonný výbor rozhodl, že je vhodná doba na změnu. Tkadlec se jeví jako nejlepší řešení. Je profesionální trenér svazu, má přehled," uvedl svazový šéf Jaroslav Chvalný.

Prvním Tkadlecovým cílem bude dovést házenkářky na mistrovství světa, které se příští rok uskuteční ve Francii. Předkvalifikační turnaj se na sklonku roku uskuteční v Česku. "Této šance si nesmírně vážím. Je to pocta, velká výzva a zároveň odpovědnost. Na práci se strašně těším," prohlásil Tkadlec.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: