Česko - Nizozemsko 7:1Florbalisté porazili i vzdorující Tulipány a jsou na MS

Čeští florbalisté porazili v závěrečném utkání kvalifikace mistrovství světa v lotyšské Liepaje v základní skupině E Nizozemsko 7:1 a definitivně si zajistili účast na prosincovém šampionátu v Helsinkách. S 23. týmem světového pořadí svěřenci finského trenéra Petriho Kettunena překvapivě ještě do 39. minuty prohrávali 0:1.

Radost českých florbalistů - ilustrační foto.

V sobotu je čeká od 18:00 SEČ ještě finálový duel s vítězem skupiny F Lotyšskem. Postup na MS si zajistí ještě třetí tým z Liepaje z utkání mezi Německem a Španělskem.

Nizozemsko v roce 2014 rovněž na kvalifikaci v Nijmegenu Češi rozdrtili 34:0, což je jejich druhá nejvyšší výhra v historii. Předtím v roce 2005 v Salcburku zvítězili 14:0, ale dnes jim soupeř dlouho odolával.

V polovině úvodní třetiny se Nizozemci při vyloučení Davida Šimka dostali do vedení díky brance Tobiase Van't Hoffa. Gólman Arvid Vonk, který si v utkání připsal 45 úspěšných zákroků, neinkasoval přesně 39 minut. Potom během 43 sekund otočili stav Matyáš Šindler a Jakub Boček.

V závěrečném dějství přidali Češi pět branek - dvakrát se prosadili Jakub Kolstrunk a Martin Kisugite, jednou se trefil Mikuláš Krbec.

Kvalifikace MS florbalistů v Liepaje (Lotyšsko):
Skupina E:
Česko - Nizozemsko 7:1 (0:1, 2:0, 5:0)
Branky: 49. a 60. Kolstrunk, 58. a 59. Kisugite, 39. Šindler, 40. Boček, 53. M. Krbec - 10. Hoff. Rozhodčí: J. Bühler, Y. Bühler (oba Švýc.). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 284.
Španělsko - Lichtenštejnsko 8:2 (3:0, 4:1, 1:1).