To byl fofr! Boleslavský rychlík stanovil nový rekord florbalového Skill Contestu

31. března 2021 15:33

V pátém dílu florbalového Skill Contestu, seriálu dovednostních soutěží vybraných hráčů české nejvyšši florbalové soutěže mužů, se představili vítězové základní části Livesport Superligy z Mladé Boleslavi. Konkrétně kanonýr Jiří Curney, útočník Jakub Bína a také rychlonohý Jakub Gruber. Ten se díky rychlému slalomu a času 18,24 sekundy dostal do čela průběžného pořadí.

Český florbal

"Myslím si, že v rychlosti nemám problém. Je to pro mě výzva si zkusit zazávodit s ostatními ze Superligy. Na první pohled to vypadá na velmi dlouhý slalom, tak jsem zvědav," řekl Gruber před 96 metrů dlouhým během s míčkem na čepeli florbalové hole. S tratí si poradil více než dobře a usadil se na první příčce průběžného pořadí.

Gruberovým spoluhráčům se již tolik nedařilo. Jakub Bína ve střelbě na přesnost předvedl zatím nejhorší výkon, když propasíroval míček do branky jen jednou. A stejně si vedl i obávaný superligový kanonýr Jiří Curney, který ve střelbě na cíl trefil branku vzdálenou 30 metrů také jen jednou.

Florbalový Skill Contest. Hráči Chodova lídry neohrozili

V dalším díle Skill Contestu, který bude na našem webu opět ve středu 7.4. se představí hráči FBŠ Hummel Hattricku Brno. Těm již letošní sezona skončila, když nepostoupili do play off a team se začne připravovat na tu následující.

Florbalový Skill Contest. Je tu nový lídr, takhle pálí Sokol z Vinohrad!

Skill Contestu se účastní všech 14 mužstev Livesport Superligy. Vybraní zástupci klubů soutěží ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověří jejich dovednosti, které se mohou využít při utkáních. Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů využít při střelbě do prázdné branky při power play. Střelba na přesnost, která byla pro střelce Superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021!

Sport.cz

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..